чоколадна торта | Кафе пауза

Рецепт за чоколадна торта со малини и ф’стаци

Оваа чоколадна торта со малини и ф'стаци ќе стане вашиот омилен десерт.

Рецепт за вкусен чоколаден колач со тиквички

Овој чоколаден колач е толку сочен и мек што нема да ви треба никаков крем или додаток со него. Покрај тоа, главната состојка се тиквичките.

Содржи малку калории: Кремаста чоколадна торта што има една тајна состојка

Повеќето луѓе сакаат чоколадни торти, но овој десерт е нешто што не сте го пробале претходно.

Австријска кујна: Рецепт за вкусна чоколадна торта

Ова е стар рецепт која датира од втората половина на 19 век, а еве како можете да го направите дома.