Ледено франуцуско кафе со чоколаден прелив

Совршена комбинација од чоколаден прелив и кафе за жешките летни денови...

Започнете го денот со вкусна комбинација од кафе и Нутела

Зарем некој би посакал нешто повеќе од кофеин и Нутела на едно место?

Ледени чоко-сендвичи со фил од сладолед

Летен ајс десерт за освежување во жешките денови.

Што зборува вашето омилено кафе за вашиот карактер?

Шолјата кафе е редовен ритуал на голем број луѓе и за разлика од чаевите и соковите кои ги пиеме во различни вкусови, повеќето луѓе секогаш нарачуваат исто кафе, коешто открива по нешто за нивниот карактер.

Чоколадно еспресо мартини

Одличен пијалак за време на вечерено излегување со пријателите...

Мока фрапучино со кокос

Ледено освежително кафе со интензивен мирис кој потсеќа на слатко волшепство...
Датум: 25 авг 2011
, Автор:

Чоколадно ледено кафе

Лесно освежувачко кафе, за уживање во топлите денови кои ни следуваат...