Нежно, неодоливо, стилски: Ова жешко лето ќе се носат романтични фустани од чипка!

Фустанот од чипка е добра инвестиција, бидејќи се носи во сите сезони и секогаш е популарен!

Модерно, тренди и моќно: 5 начини да го носите градникот со чипка како голема девојка

Кога ќе се спојат женската долна облека и чипката, тогаш се создава тренди парче облека...

Бралет: Чипкана долна облека која можете гордо да ја покажете

Бралет е нов вид на женска долна облека која до сега ги освои срцата на милион жени ширум светот.

Инспирација од 70-тите години: Оваа пролет уживајте во бохо стилот

Бидејќи веќе знаете дека трендовите од 70-тите повторно се враќаат на големата врата, тогаш сигурно знаете и дека хипи бохо стилот и оваа сезона ќе владее со модната сцена.

Искористете ја чипката во дневните комбинации

За разлика од минатото, денес чипката претставува дел од секојдневната облека на една жена.

Толку е лесно да се биде секси: „Жешки“ трендови од 2014 кои и оваа година ќе бидат хит

Ова се „жешките“ трендови кои успешно продолжија да траат и во 2015 година.
Датум: 25 јан 2015
, Автор:

Нежност, гламур и елеганција во новата пролетна колекција на Ели Сааб

Моделите се во боите на сите цвеќиња, почнувајќи од бела камелија, розова ружа, светла бугенвилеја, па сѐ до живописната зелена.

Секси колекција од „Victoria’s Secret“ за ноќ која нема никогаш да ја заборавите

Инспирирани од иконската париска мода, со детали од свила, чипка, неодоливи бои или цветни дезени, оваа колекција вклучува по нешто за секоја девојка.

Интересен маникир со чипка

Станува збор за несекојдневен маникир кој воедно е вистински тренд деновиве. Многу лесно можете здодевните еднобојни нокти да ги претворите во вистинска сензација.
Датум: 17 окт 2013
, Автор: