чиа семки | Кафе пауза

Зошто се добри чиа семките и како се јадат?

Чиа семките не се само модерна храна туку тие се столб на здравата исхрана.

Пијалак од само 4 состојки што ќе ви помогне да се ослободите од несаканите килограми

Пијте го овој пијалак секое сабајле на гладно за да го забрзате вашиот метаболизам

Време е за блага зимница: Направете здрав чиа џем за само 5 минути

Време е сами да направите џем кој совршено ќе се вклопи во вашата здрава исхрана.

Кафе и чиа: Има ли подобар начин да го започнете денот?

За сите љубители на кофеинот, ова е здрава дневна доза кафе

Смуди пудинг: Новиот тренд за појадок кој го освои светот

Потребна е само една состојка за да го претворите вашето здодевно утринско смуди во нешто возбудливо и ново.

Моќта на чиа семето: Дава блескав изглед на кожата и фасцинантно чувство

Каква моќ се крие во ова минијатурно семе со јаткаст вкус, кое исто го нарекуваме и „супер храна“? Дали навистина ја подобрува состојбата на кожата?
Датум: 26 фев 2015
, Автор: