10 совети за долга, густа и сјајна коса

Сите девојки и жени сакаат да имаат долга, мека и свиленкаста коса, но вистината е дека таа расте по само 1 сантиметар месечно. Сакате да го забрзате овој процес?
Датум: 08 феб 2014
, Автор:

Работи кои не треба да ги делите со никого

Експертите и дерматолозите тврдат дека со причина постојат работи кои не треба да ги делите со другите...

Водич за фризури за долга коса

Одењето во салон бара време и средства, кои не сме сите во можност секојдневно да ги одвојуваме, а сепак сите сакаме да изгледаме убаво, привлечно и секогаш со средена фризура.
Датум: 16 апр 2012
, Автор: