Зближете се со вашата мачка со помош на оваа неверојатна четка!

Ова со сигурност ќе ви стане вашата наредна омилена активност.

Едноставен трик за нанесување две нијанси на сенка за очи

Сакате да се нашминкате како модните блогерки на Инстаграм, но сите ваши авантури со сенката за очи изгледаат аматерски? Не грижете се, постои едноставен трик.

Како да ја исфенирате косата со перфектен волумен во 4 лесни чекори?

Кој вели дека не можете сами да направите вашата коса да изгледа прекрасно? Еве како да го постигнете тоа во 4 лесни чекори.
Датум: 05 јан 2015
, Автор:

6 четки кои мора да се најдат во вашиот несесер

Во денешно време има премногу продукти за разубавување кои ги преполнуваат нашите фиоки и несесери. Многу важен дел од рутината при шминкањето се четките, а овие 6 мора да се најдат во вашиот козметички несесер.

Како најдобро и најбрзо да ја исчистите четката за коса?

И скапите четки се валкаат. Еве еден едноставен трик за брзо и ефикасно чистење, кој треба редовно да го применувате.
Датум: 07 апр 2014
, Автор:

Уметничка четка која слика врз екран на допир

Ако сакате да сликате, но истовремено не можете да се одвоите од вашиот таблет или смартфон, тогаш вистинската работа за вас е специјално дизајнираната уметничка четка „Sensu“, компатибилна со екраните на допир.
Датум: 24 апр 2012
, Автор:

Мајмун црта уметнички дела кои вредат 400 долари

Покетс Ворхол е мајмун кој слика апстрактни дела вредни стотици долари. Сликите ги изработува со неговата опашка, раце и нозе, а понекогаш користи дури и четка за сликање.
Датум: 14 дек 2011
, Автор:

Волшебно нашминкани очни капаци

Дваесетиедногодишната шминкерка Кети Алвеш креира детални цртежи на очните капаци, користејќи шминка за секојдневна употреба.

Улични портрети направени без четка

Англискиот артист Дејвид Вокер се пронашол во сликањето улични портрети, но на еден малку поинаков начин. Тој не употребува четка, бидејќи сака неговите дела да бидат комбинација од графити и традиционално сликарство.
Датум: 07 јан 2011
, Автор:

„Чиста“ урбана уметност

Британскиот урбан артист Пол Куртис, успеал да прикаже една малку поинаква страна на уличните графити. Користејки само вода, четка за чистење чевли...
Датум: 17 сеп 2010
, Автор:

Живописната перспектива на Леонид Афремов

Белорускиот уметник Леонид Афремов е најверојатно еден од сликарите кој користи најмногу бои при неговата работа. Неговата техника со мрсни и пастелни бои...
Датум: 14 сеп 2010
, Автор: