Направете „дождовна“ честитка

Еве една супер идеја за честитка што можете да ја направите сами за нечиј роденден кој е токму овој месец или по некој друг повод кој е во овој период.

Забавен тест: Што кажува вашата омилена празнична честитка за вас?

Овој забавен тест ќе ви покаже што кажува за вас вашиот стил на новогодишни и божиќни честитки.
Датум: 27 дек 2014
, Автор:

Како да кажете „Среќен Божиќ“ на 24 различни јазици?

Сигурно ви е познато изговарањето Sretan Božić на српско-хрватски, Feliz Navidad на шпански или Joyeux Noël на француски јазик, но дали можете да им посакате Среќен Божиќ на вашите најблиски на некој друг јазик?

Малечко девојче со слатка роденденска порака за нејзиниот татко

Во едноминутното видео таа ги носи дресовите од омилените спортски тимови на нејзиниот татко и гласно навива за нив.

Горчливо искрени пораки испишани на вкусни торти

Слатките торти понекогаш може да донесат и горчливо искрени пораки, но барем и понатаму се вкусни. Погледнете како некои луѓе се осмелуваат да им честитаат или да им соопштат некоја важна новост на блиските.
Датум: 05 јан 2013
, Автор:

Искомпонирајте уникатна музичка честитка за вашите пријатели

Креативен начин на посакување среќни празници кој ќе ја издвои вашата новогодишна честитка од сите останати.
Датум: 27 дек 2012
, Автор:

Што е тоа што жените го сакаат, а мажите не го купуваат?

Вистина е дека жените сакаат добри парфеми, убав накит и облека, но би се зачудиле колку го ценат вниманието кое сте им го посветиле давајќи им малечки подароци како цвеќе, љубовни честитки, чоколадни тортички...
Датум: 23 окт 2012
, Автор:

Незаборавна роденденска честитка од баба и дедо Нелсон

Заборавете на обичната и досадна роденденска честитка. Кога баба Маргарет и дедо Боб му посакуваат роденден на својот внук, тие тоа го прават со стил.
Датум: 25 фев 2012
, Автор:

Ангелите на Victoria’s secret ни посакуваат среќни празници

Петте беспрекорни убавици и овојпат не заборавија да нè поздрават со слатка и заводлива новогодишна честитка.
Датум: 29 дек 2011
, Автор:

Историјата на новогодишните честитки

Дали некогаш сте се запрашале каде и кога се настанати првите новогодишни честитки? Кој ја испратил првата новогодишна честитка и што имало на неа?
Датум: 27 дек 2011
, Автор:

Завиткајте ги креативно вашите новогодишни подароци

Ако се потрудите подароците кои ќе ги давате за новогодишните празници да бидат убаво завиткани, ќе оставите впечаток дека навистина се грижите за луѓето за кои се тие наменети.

Нова година! Нови спомени! Вашето ново!

Ќе ја оставам типичната колумна за наредните наши средби. За нашите следни кафе паузи... Оваа Нова година, оваа нова 2011, ќе ја напишам вака... Кратко, но со полна искреност...
Датум: 02 јан 2011
, Автор: