3 женски оружја кои ќе ви помогнат при ненадеен напад за помалку од 10 секунди

Овие 3 женски оружуја можат да ви го спасат животот...

Есенски мантил – задолжително парче за овој период од годината

Есента ја одбележуваат постудено време и чести дождови, па така тенките мантили се идеалното парче облека кое секоја жена мора да го има во својот плакар, за овој период од годината.

Дали е возможно летањето со чадор?

Дали во оние врнежливи денови кога силно дува ветер, сте помислиле дека можете да одлетате кон небото со вашиот чадор? Еден авантурист решил да си ја проба среќата...

Чадорче кое ќе ве натера да заборавите дека надвор врне

„Sky Umbrella“ е „оружјето“ против тмурните, врнежливи денови. За ова едноставно, но уникатно парче дизајн треба да му заблагодариме на легендарниот Тибор Калман.
Датум: 09 мар 2013
, Автор:

Поезија: Сама на дождот

Подголтнувам. Подлипнувам. Главата исправена. Чадорот благо наведнат. Не сакам никаков контакт со обичните минувачи. Сакам да наврнам, но...
Датум: 04 мар 2013
, Автор:

Зимски модни совети за ладните денови кои ни претстојат

Ова се неколку зимски совети кои ќе ви помогнат да изгледате интересно и стилски и што е најважно да ви биде комотно и топло.
Датум: 30 ное 2012
, Автор:

13 чадори поради кои ќе го засакате дождот

Чадорот е едно од оние нешта кои не сакаме да ги употребуваме многу. Сепак, кога ситуацијата наложува да носиме чадор поради лошите временски услови, сакале или не, мора да понесеме еден со нас.

Животот на улица преку колоритни цртежи

Цртежите на Кал се исклучително колоритни и за миг го обземаат просторот во кој се наоѓаат.