Која боја на кармин да ја изберете летово за забите да ви изгледаат побели?

Многу од жените летово можеби забележале дека една од најпопуларните летни нијанси на кармин – корално црвената, не им одговара баш најдобро на нивната насмевка.

3 бои на кармини кои секоја жена треба да ги има

Секогаш е забавно да пробате нешто ново и да откривате бои кои добро ќе прилегаат на вашиот тен, коса и стилот на шминкање, но овие 3 нијанси одговараат на скоро секоја жена.
Датум: 28 авг 2014
, Автор:

Вашите нокти како 10 слатки новогодишни подароци

Со помош на овој туторијал, ќе дознаете како да си ги средите ноктите, на начин со кој ќе покажете дека ве фатила вистинска празнична еуфорија. :)

Научно докажани начини да изгледате поатрактивно во машките очи

Истражувањата велат: носете црвено, смејте се на неговите шеги, замавнете со колковите, не држете строги диети...