Во светот на бајките: Славните дами кои на црвениот тепих изгледаа како Дизни принцези

Започнувајќи од Пепелашка, Покахонтас, Ариел, па сè до Елса, славните дами навистина сакаат да ги оживуваат принцезите од Дизни на црвениот тепих.

Некогаш и сега: Вака изгледале познатите дами на нивниот прв црвен тепих

Некои пораснаа, други само го надополнија својот изглед, а трети целосно се променија. Погледнете за кого сѐ станува збор.

10-те најдобро облечени дами на наградите „Златен глобус“

Еве кои дами владееја со црвениот тепих на синоќешното издание на наградите „Златен глобус“.

Фризури за забава: 8 идеи за секоја должина на коса

Ако планирате да уживате во вечерните излегувања за кои ви е потребна совршената фризура, тогаш погледнете ги овие предлози земени директно од светскиот црвен тепих.

Греми 2015: Модата на црвениот тепих

Започнувајќи од неверојатниот фустан на Тејлор Свифт, сè до лошиот избор на Ријана, погледнете дел од модата на црвениот тепих...

Оскари, 2014: Фустаните во кои блескаа познатите на црвениот тепих

Тешко е да се направи селекција на најдобрите од толку многу гламур, елеганција и софистицираност, но како некои од најубавите фустани ги издвојуваме овие...
Датум: 03 мар 2014
, Автор:

Мајка и ќерка изработуваат неодоливи копии на познати фустани

Фустаните и костимите се вистински одраз на моќта на креативноста, а ова прекрасно малечко девојче навистина умее да ги презентира.
Датум: 28 феб 2014
, Автор:

Моментите на црвениот тепих кои ја обележаа 2013 година

Како што се приближува крајот на 2013 година, погледнете кои фотографии на црвениот тепих привлекоа најголемо внимание.

Најдобрите фустани на „Оскарите“ на сите времиња

Магазинот „Гламур“ направи листа на најдобрите фустани носени на најгламурозната ноќ во светот низ текот на годините...
Датум: 27 феб 2012
, Автор: