Како да ги комбинирате фармерките во црвена боја?

Многу девојки се запрашуваат како да ги вклопат црвените фармерки или пантолони во својата секојдневна модна комбинација...

6 нешта со кои треба да ја дочекате новата година доколку сакате поголемо богатство во 2016

Според фенг шуи, доколку сакате да имате добра нова година треба да обезбедите некои предмети и бои кои ќе ви донесат среќа и благосостојба, како и повеќе пари.
Датум: 25 дек 2015

Изберете идеална боја на кармин според бојата на вашата коса

Карминот е можеби наједноставната и најевтината шминка која ќе ве направи поатрактивни.

Најновиот хит за оваа есен: Мерлот боја на коса!

Еден од водечките трендови за оваа есен ќе биде мерлот бојата за коса.

Мистериозната моќ на црвената боја

Она што е најинтересно е дека црвената боја има и еден вид психолошка моќ, која изгледа дека е надвор од нашата свесност.

Освежете го изгледот со помош на црвената боја

Сигурно сте и вие меѓу големиот број жени кои го превртиле својот плакар и констатирале дека нема што да се облече. Уште потешко е да најдете облека во весели бои.

Значењето и историјата на црвената боја

Оваа боја најсилно го опишува спектарот на човековите емоции.
Датум: 25 окт 2013
, Автор: