цвеќе | Кафе пауза - Part 4

Подароци за 8 Март со кои ќе ја направите среќна секоја жена

Без разлика дали една жена го празнува 8 Март или не, таа ќе биде среќна доколку партнерот ѝ приреди мало изненадување.
Датум: 07 мар 2014
, Автор:

25 начини како да задоволите жена

Ова се 25 начини како вашата партнерка да ја направите задоволна и среќна.
Датум: 31 јан 2014
, Автор:

Зошто треба да имате растение во вашата канцеларија?

Внесувањето на природата во вашата канцеларија е еден од најдобрите начини да го намалите вашиот стрес, да го подобрите вашето расположение и ефикасноста во работата, да го подигнете нивото на енергија и да ја зголемите отпорноста на болести.

Кога секојдневните предмети ќе оживеат…

Од креативен дожд од шпагети до Ајфелова кула изградена од виљушки, артистот Перез пронаоѓа начин да внесе живот во разни статични предмети.

Одлични идеи за совршен бидермаер

Покрај невестинскиот фустан, бидермаерот е една од најважните работи, на кои треба да внимавате при организирањето на вашата свадба.

Цвеќето како афродизијак – 6 видови кои ќе ви ги разбудат сетилата

Овие цвеќиња, покрај убавината и прекрасниот мирис, имаат и дополнителни својства кои можат да ви го зачинат љубовниот живот.

Ресторан во Барселона кој плени со својот шарм

Дизајниран е од страна на архитектонската фирма „El Equipo Creativo“, која совршено ги соединила шпанската и јапонската култура, во едно.

Сензуални црвени усни во цветен облик

Психотрија Елата, познато под името „усни на проститутка“ или „растението со жешки усни“, е цвеќе со интензивна црвена боја, кое личи на сензуални женски усни.

Чекај ме во тајната градина…

Ѕирнете во миризливите колепки на љубовта.

Жената на 21-ви век

Во истиов момент на свет доаѓаат многу девојчиња. И овие малечки дами во иднина ќе бидат жени на 21-ви век. Нив ќе им треба пример по кој ќе се раководат, а ние сме оние кои треба да го постават примерот.
Датум: 10 мар 2013
, Автор:

Нова топ атракција во Дубаи – огромна цветна градина која го одзема здивот

„Дубаиското чудо од градина“ се состои од 45 милиони цвеќиња наредени во вид на мозаици, разни шари и форми.
Датум: 03 мар 2013
, Автор:

Природните цветни розови теписи во Јапонија

Цвеќето шибаѕакура (ориг. shibazakura), поинаку наречено розов мов, расте многу близу до земјата во преубави нијанси на магента, розова и бела боја. Сезоната на ова цвеќе, која почнува од крајот на месец април...
Датум: 02 мар 2013
, Автор: