цвекло | Кафе пауза

Рецепт: Брз хумус со цвекло

Има освежувачки вкус и можете да го јадете со здрави грицки, во сендвичи или во салати.

Рецепт за фалафел со цвекло

Фалафелот е многу вкусен и полн со протеини, а денес решивме да споделиме еден поразличен рецепт за фалафел со цвекло.

Здраво и вкусно: Намаз од цвекло и фета сирење

Овој намаз ќе ви се најде доколку немате време за готвење, а можете да го користите за појадок или вечера со двопек и шолја јогурт.

Супа полна со здравје која „брише“ 2 килограми за 10 дена

Сакате да ослабите на здрав начин? Во тоа може да ви помогне оваа вкусна супа од цвекло.

Еликсир на здравјето: Овој зеленчук треба да го јадете почесто

Истражувањата покажуваат дека редовното консумирање на овој зеленчук го спречува губењето на минералите од коските, го забавува стареењето и ја поттикнува работата на цревата.

3 дена, 3 различни салати: Екстремна и брза диета за најодлучните

Со помош на оваа диета ќе изгубите голем број на килограми, но најпрво прочитајте ги упатствата и предупредувањата!

Видови храна и пијалаци кои ќе ве разбудат многу побрзо од кафето

Неколку производи кои ги задоволуваат дневните енергетски потреби.

3 моќни пијалаци кои веднаш ќе ви ја вратат енергијата во телото

Што ако постои пијалак направен од природни состојки кој може да ви ја врати енергијата? А што ако постојат три?

5 рецепти за здрав домашен чипс од зеленчук

Знаеме дека треба да се избегнува пржениот пресолен чипс од компири кој може да се купи заедно со уште многу воздух. Наместо тоа можете сами дома да си направите вкусен, здрав крцкав чипс.

Крцкав нискокалоричен чипс од кој можете да јадете колку што ви душа сака

Не мора секогаш да се јаде од пресолениот класичен чипс...

Смуди за детоксикација и против стареење

Освежителен летен пијалак кој изобилува со антиоксиданси...

Природен еликсир за подобро здравје

Пред да појдете на лекар, обидете се да го подобрите своето општо здравје на природен начин. Овој напиток ќе ја подобри и вашата крвна слика.
Датум: 26 фев 2014
, Автор:
12