хумус | Кафе пауза

Рецепт за хумус од сладок компир

Нежна виолетова нијанса и исклучително интересен вкус се корените на овој едноставен рецепт за хумос од сладок компир!

Рецепт: Брз хумус со цвекло

Има освежувачки вкус и можете да го јадете со здрави грицки, во сендвичи или во салати.

Рецепт за домашен хумус кој ќе го обожавате

Сигурно сте слушнале дека од наутот може да подготвите вкусен намаз – хумус. Хумусот е одлично решение кога брзате наутро и немате време за омлет или овесна каша.