Колкумина навистина го поддржуваат истополовиот брак?

Можеби затоа што сте научени да живеете и да комуницирате со одредени личности со кои имате исти ставови и размислувања, лесно е да заборавите колку поразлични работи постојат.

9 љубовни совети за хомосексуалци (кои всушност сите би требало да ги послушаат!)

Доколку сакате да ги подобрите своите шанси при наоѓањето партнер, погледнете ги следниве неколку нешта кои би требало да ги преземете...

7 моќни начини на кои можете да ги поддржувате децата хомосексуалци

Како и сите други деца, така и на хомосексуалните им е потребно да се чувствуваат сакано, прифатено и ценето...

Прекрасни фотографии од штотуку венчани хомосексуални парови

Овие фотографии покажуваат лица на пресреќни и насмеани луѓе на денот на нивната венчавка кои делат бесконечна љубов еден за друг.

ТВ серија: Грејс и Френки (Grace and Frankie)

Две жени почнуваат да живеат заедно бидејќи нивните сопрузи по 40 години брак ги напуштаат и решаваат тие да се венчаат

Оваа слика од две девојки кои се прегрнуваат стана вирална, но не поради очигледната причина

Оваа фотографија ја споделил на Фејсбук еден Бразилец, кој со неа се буни за тоа што се случува во метрото во неговиот град.

10 хомосексуални актери кои имаат само стрејт улоги

Погледнете ја оваа листа на 10 хомосексуални актери кои премногу добро ги играат своите стрејт улоги.

Што се случува со децата одгледани од хомосексуални родители?

Хомосексуалците бараат да им се дозволи да посвојуваат деца или да ги одгледуваат оние на едниот партнер или своите од поранешна хетеросексуална врска, но во повеќето општества наидуваат на одбивање на нивните барања.

Љубов и романтика помеѓу хомосексуални парови

Во својот фотопроект „Секоја љубов е иста“ (All Is Equal), фотографот од Њујорк Брејден Самерс ова го потенцира преку фотографии од геј и лезбиски парови кои ги направил патувајќи низ светот.
Датум: 20 феб 2014
, Автор:

Едно сонце сите нас нè грее

Ако мене ми требаше толку време за конечно да седнам и да размислам добро на темава и да ја разработам, тогаш што остана за оној кој треба да собере храброст и да каже дека е поразличен од другите?
Датум: 17 ное 2013
, Автор:

Метросексуалци или „кремови“… речи модерни хомосексуалци

Да бидеме искрени кон самите себе, постои одредена слика за женственост и друга слика за она што БИ ТРЕБАЛО да претставува МАШКИ ПОЛ. Сите тие метросексуалци ми наликуваат на хомосексуалци кои сè уште не се откриле...
Датум: 09 дек 2012
, Автор:

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Повеќе работни места, пониска школарина, легализација на марихуаната, хомосексуални бракови, стоп за војните, повеќе истражувачки мисии во вселената...
Датум: 25 окт 2012
, Автор: