Јапонска уметница прави неверојатни 3Д портрети од валана волна

Јапонската уметница Вакунеко користи нешто многу едноставно – волна, и создава неверојатни хиперреалистични портрети од мачки.

11-годишно момче од Нигерија создава неверојатни хиперреалистични цртежи

Карим црта од 6-годишна возраст а главната тема на неговите цртежи се портрети.

Хиперреалистични цртежи на предмети кои ќе ве натераат да верувате дека се вистински

Користејќи само пенкало, маркери и дрвени бои, Ране ја трансформира хартијата пред него да изгледа како тридимензионален предмет.
Датум: 26 фев 2016

Неверојатно талентиран уметник црта хиперреалистични цртежи на дрвени штици

Погледнете дел од неговите хиперреалистични дела кои од вас ќе измамат воздишки.
Датум: 28 ное 2014
, Автор:

Неверојатни хиперреалистични цртежи од секојдневни предмети

Италијанскиот илустратор и графички дизајнер Марчело Баренги од Милано, создава хипер-реалистични цртежи од секојдневни предмети. Тешко е да се поверува дека за креирање на овие дела тој користи стандарден сет за цртање.

Верувајте им на очите! Овие слики не се фотографии

Хиперреалистичните слики се многу популарни. Како што и самото име кажува, тие изгледаат премногу реално за да бидат слики...
Датум: 11 јул 2013
, Автор:

Рефлексија на тагата во човечките очи

Од совршено превитканите трепки, детално пресликаните брчки под очите, до фасцинантната текстура на рожницата, артистот изведува совршено хиперреалистично пресликување на тагата во човечките очи.

Хиперреална уметност која си поигрува со вашите очи

Акрилни цртежи кои се толку детални што на прв поглед многу наликуваат на фотографии.

Прекрасни хиперреалистични цртежи со голи девојки

Мексиканскиот артист Омар Ортиз е познат по своите неверојатно реалистични цртежи кои ја истакнуваат почитта кон убавината на голото женско тело.

Неверојатно реалистични слики

Том Мартин е млад уметник кој користејќи акрилни бои, ги создава најзачудувачките слики. Гледајќи во нив, сигурно ќе си помислите дека тоа се фотографии, но реалноста е дека тие се слики...