хармонија | Кафе пауза

Изберете ја картата што ве привлекува за да добиете порака за мир и хармонија во вашиот живот

Погледнете ги овие четири карти и дозволете ѝ на вашата потсвест да ја избере онаа што најсилно ве повикува.

Научниците докажаа: Подобро е да се биде сингл отколку во лоша врска

Група научници неодамна објавија дека е подобро да се биде сам, отколку во врска со погрешна личност, откако спровеле двегодишно истражување на таа тема.

10 древни мудрости од Американските Индијанци

Американските Индијанци знаеле како да го уредат животот во хармонија со природата.

3-те основни потреби на секој хороскопски знак

Основната потреба на секој Бик е сонот, а покрај тоа потребни му се уште две работи. На Близнакот му треба слобода, на Девицата сигурност, а на Стрелецот дружење. Погледнете кои се основните 3 потреби на секој хороскопски знак.
Датум: 08 авг 2014
, Автор:

Драматични снежни пејзажи со медитативна моќ

Во секоја од овие неверојатни фотографии може да се пронајде момент на мир и тишина.

Модерен дом стратешки поставен помеѓу дрвја

Наместо да ја уништува природата и да го менува пределот, архитектот Кеисуке Кавагучи решил да го создаде овој модерен дом кој е во целосна хармонија со дрвјата.

Топол минималистички стан во студената Москва

Минималистичкиот дизајн најчесто значи жртвување на топлината на станот за добивање на поголема функционалност, но од секое правило има отстапувања. Така е и во овој случај.

Како да го посадите семето за посреќен живот?

Дали сакате да ги раширите погледите кон животот, да ги зацврстите односите со другите луѓе и да поставите солидна основа за среќен и исполнет живот?
Датум: 08 јул 2013
, Автор:

Хармонично пријателство меѓу мечка, лав и тигар

Во една зоолошката градина во американската држава Џорџија, меѓу животните постои пријателство кое сме го виделе само во цртаниот филм „Мадагаскар“.

Фенг шуи за вашиот дом

Начин на декорирање на просторот за да можете да ја постигнете максималната хармонија како резултат на протокот на позитивна енергија помеѓу вас и околината...

Совршена хармонија

Среќа е кога она што го мислиш, она што го кажуваш и она што го правиш се во совршена хармонија.
Датум: 01 апр 2013
, Автор:

Стани подобра личност, со едноставно фрлање на коцките

Денешниов ден посветете си го на себеси. Немојте да брзате никаде. Размислувајте позитивно. Подарете нешто во знак на љубов. Гушнете некого.
Датум: 11 окт 2010
, Автор:
12