футуристички | Кафе пауза

11 интересни футуристички направи што можете да ги купите уште денес

Овие 11 навидум футуристички направи можат навистина да ви го олеснат животот, а најдоброто од сè е што можете да ги купите уште денес.

Ретро-футуристички паб кој ве води во светот на фантазијата

Она што навистина го прави овој паб неверојатен и иновативен е степенот на детали кои се инспирани од научната фантастика.

Футуристички градини во урбани средини

Не секаде во светот се сечат малкуте останати дрвја за градот да биде помалку и помалку зелен.

Футуристичка луксузна јахта која нуди рајска пловидба

Екстравагантната внатрешност е соодветна за секој кој сака да патува по море, во луксузно живеалиште, за да доживее несекојдневно искуство.

Смели есенски обувки од Александар Мекквин

Брендот Александар Мекквин со ново изненадување за љубителите на футуристичката мода. Овој пат, моделите ги „зачини“ со цветови и нежни бои и нијанси...
Датум: 01 окт 2012
, Автор:

Футуристички ноќен клуб за журки од фантазијата

Ноќен клуб каде што музичкото и танцувачкото доживување добиваат несекојдневна футуристичка димензија...

Небесен град на иднината во форма на лотосов цвет

Оаза над супер развиен и загаден град каде што секој ќе може да побегне од секојдневната бучава, стресот и нечистотијата...

Футуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван Херпен

Ментор ù бил Александар Мекквин, па јасно е дека меѓу најголемите обожаватели на нејзините креации е Лејди Гага.
Датум: 16 јан 2012
, Автор:

Рестораните на Мекдоналдс со нов футуристички изглед

Мекдоналдс го ангажирале Патрик Норге да им понуди ново архитектско решение за нивните ресторани во Франција.

Факултет кој ќе ви ги направи студентските денови незаборавни

Како центар за развој на футуристичкиот стил во архитектурата, главната цел на оваа градба е да преставува инспирација и мотивација за студентите...
Датум: 22 окт 2010
, Автор:

Масички за кафе од кои ќе ви застане здивот

Доколку сакате да внесете футуристички изглед во вашиот дом, тоа ќе го постигнете со некое од овие навистина елегантни парчиња мебел.
Датум: 30 авг 2010
, Автор: