функционалност | Кафе пауза

Кој е најдобриот начин да ја одржувате мозочната функционалност?

Умерената физичка активност може да го намали стареењето на мозокот дури до 10 години.

Важноста на чантите за жените: Што кажува за вас онаа која ја носите?

Чантата која ја носиме е симбол кој на светот му кажува нешто повеќе за нас.

Функционални работни катчиња во мал простор

Доколку работите од дома, и тоа како ви е потребно ваше лично, работно катче, каде слободно ќе можете да ѝ се препуштите на вашата креативност и да уживате во вашето парче слобода.

Уредете го домот според хороскопскиот знак

Дајте му душа на просторот во кој живеете со помош на советите од ѕвездите. Сакате дом полн со ситни спомени кој заличува на музеј или пак минималистичка едноставност и строги линии? Астрологијата може да ви помогне.
Датум: 01 дек 2013
, Автор:

12 креативни начини да уредите мал стан

Големината на вашиот дом не е важна, туку топлината која владее во истиот. Ова се 12 креативни начини да уредите мал простор...
Датум: 21 окт 2013
, Автор:

Футрола која вашиот ајфон го трансформира во вистински фотоапарат

Иако футролата е дизајнирана во „old-school“ стил, вие сè уште ќе добивате високо квалитетни фотографии...
Датум: 08 мар 2012
, Автор:

Удобна и функционална фотелја

Фотелјата е практична и штеди простор. Таа е шуплива околу седиштето, со што ви овозможува да ја користите и како еден вид полица.
Датум: 27 јан 2012
, Автор:

Идеи за идеално уредување на вашата кујна

Доколку размислувате да ја реновирате вашата кујна, тогаш овие фотографии ќе ви бидат одлична инспирација за да ја направите функционална и тренди.

Совршен мал стан во Њујорк

Ова мало станче во Њујорк е уште еден успешен пример, како правилно треба да се искористува просторот, без разлика колкав е.

Столче во форма на филџан за кафе

Ова столче со интересен и креативен дизајн совршено може да се вклопи во секое кафуле. Дизајнирано е од Кореецот Sunhan Kwon, а името („Coffee Chair“) го добива според неговата очигледна форма.
Датум: 20 јан 2011
, Автор: