Генијални импровизации кои ги направиле легендарните филмски сцени уште поневеројатни!

Погледнете ги овие сцени каде што на почетокот нештата тргнале наопаку, но на крајот испаднале одлично благодарение на импровизациите на актерите...

Музеј со минијатурни филмски сцени ни покажува како се снимале филмови пред компјутерите

Станува збор за музеј на 5 ката во кој се наоѓаат над 100 минијатурни филмски сцени.

Сексот во филмовите наспроти сексот во реалниот живот

Многу работи се поинакви во животот одошто изгледаат во филмските сцени. Сексот не е исклучок. Иако сите го знаеме тоа, овој кус стрип ги доловува разликите на многу оригинален, комичен начин.
Датум: 31 мар 2014
, Автор:

Романтични филмски сцени со кучето на шефот

Тоа што требало да биде забава за време на паузата за ручек, на Крис му се видело убаво, па на крајот го претворил во фото-проект.

Во потрага по локациите на познатите филмски сцени

Одлични композиции на фотографии од филмските сцени со локациите на кои тие биле снимани.

38 филмски сцени за крајот на светот

Потсетете се на дел од филмските сцени со најразлични прогнози за крајот на светот. Дали и вие сте од оние кои веруваат дека сепак денес ќе се случи крајот на светот? :)
Датум: 21 дек 2012
, Автор:

50 срцепарателни филмски моменти во едно видео

Подгответе се за силни емоции во осум минути. Земете ги хартиените марамчиња покрај вас и стиснете плеј. :)
Датум: 18 дек 2012
, Автор:

На пијачка со хобитите

Ако некогаш тргнете по патот кој го минуваа хобитите во трилогијата „Господарот на прстените“, имате каде да се напиете, да поразговарате и да си ги одморите влакнестите нозе.

Незаборавни локации од најпознатите филмски сцени

Фотографии од најпознатите филмски сцени, како и од локациите на кои тие биле снимени...

Интересни факти за филмовите

Дали знаевте зошто сериите уште се нарекуваат „сапуници“ и кој е најгледаниот сериски филм?
Датум: 22 јун 2012

Куса турнеја низ холивудската историја

Адолф Хитлер на неговата „листа за истребување“ го ставил и Џек Ворнер (еден од директорите на студиото „Ворнер брадерс“), изнервиран од филмот „Исповеди на еден нацистички шпион“.
Датум: 25 мај 2012
, Автор: