Фејсбук | Кафе пауза - Part 4

Што велат вашите статуси на Фејсбук за вашиот интелект?

„Бидете промената која сакате да ја видите во светот.“

Отсега Фејсбук ви дозволува целосно да ги избришете бившите од вашиот тајмлајн

Нова низа алатки кои ви дозволуваат да го контролирате начинот на интеракција со бившите партнери.

Влијанието на социјалните мрежи: Еве што ќе се случи ако престанете да користите Фејсбук

Дали постојано им завидувате на другите, немате никаков социјален живот и не можете да се концентрирате?

Што машките најчесто кријат на Фејсбук?

Мажите на неретко лажат на Фејсбук, а ова се работите за кои најчесто не се искрени.
Датум: 20 окт 2015
, Автор:

6 проблеми во врските кои никогаш не би постоеле да не беа социјалните медиуми

Ако не постоеја социјалните медиуми, тогаш и овие проблеми немаше да постојат.

Како се однесуваат хороскопските знаци на Фејсбук?

Фејсбук е една од најпопуларните социјални мрежи, која е погодна за откривање на некои карактеристики на луѓето кои се членови.

2 нешта кои многу несигурните луѓе ги споделуваат на Фејсбук

Луѓето чувствуваат различно ниво на комфор кога станува збор за споделувањето на Фејсбук. Една нова студија објавена во списанието Лични индивидуални разлики го објаснува ова.
Датум: 01 јун 2015
, Автор:

Време е да го изгасите профилот: 13 начни на кои социјалните мрежи лошо ви влијаат

Сетете се кога за последен пат сте седеле цел ден без да ги проверите профилите на социјалните мрежи. Не можете да сè сетите?

Што ќе се случи ако си го сокриете роденденот од Фејсбук?

Ова прашање си го поставила младата блогерка Марија Адмира и одлучила да направи експеримент за да види што ќе се случи. Резултатите веројатно нема да ве изненадат.

Како да го спречите негативното влијание на социјалните мрежи на вашата самодоверба?

Во денешно време тешко е да го избегнете влијанието на социјалните мрежи. Еве како да не дозволите тие да влијаат на вашата самодоверба.
Датум: 09 апр 2015
, Автор:

Не е лесно да се викаш Бијонсе ако не си ТАА Бијонсе, но и многу други луѓе имаат иста мака

Девојче што се вика Бијонсе привлече големо внимание откако нејзината приказна ја сподели на Фејсбук проектот „Луѓето на Њујорк“.