5 изненадувачки употреби на фенот за коса за кои веројатно не сте знаеле

Фенот може да ви користи и за многу други работи, освен за сушење коса.

Што пропуштате да направите кога ја сушите косата со фен?

Постојат големи шанси дека вашата рутина за сушење на косата е следнава: Исушете ја што побрзо и излезете.

Дали знаевте дека може да го искористите фенот за коса на овие начини? Ќе се воодушевите!

Фенот за коса е предмет кој секој го има во својот дом. Секако, тој е незаменлив во секојдневниот живот на секоја жена.

Заштитете ја вашата коса од топлина така што ќе ја обликувате без употреба на фен

Во зависност од формата на вашата коса, постојат неколку трикови кои можат да ви помогнат да имате привлечна фризура без притоа да ја горите со фен, пегла или фигаро. Погледнете како...

Како да се ослободите од испуканите врвови, еднаш засекогаш?

Секој пат кога ќе отидете на фризер, вашата фризерка ги отстранува испуканите врвови, и тоа повторно ве враќа на истата должина од претходно, па сонот за долги прамени кои паѓаат на вашиот грб и гради одново станува далечен.
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

Како да ги направите вашите чевли водоотпорни?

Потребни ќе ви бидат свеќа и фен, како и чаша вода, доколку сакате да ја тестирате ефикасноста.
Датум: 24 јан 2014
, Автор:

Како побрзо да ви се исуши лакот на ноктите?

Еве како да направите вашите нокти многу побрзо да се исушат без да трошите пари на скапи продукти.
Датум: 16 јул 2013
, Автор:

6 навики со кои несвесно ја оштетуваме косата

На нашата коса никогаш не ѝ е доволно нега. Ова се 6 најчести примери за несвесни грешки со кои го нарушуваме здравјето на влакното...