Кои се сексуалните фетиши на секој хороскопски знак?

Бикот обожава да лиже шлаг и чоколадо од телото на партнерот, близнаците сакаат да си играат со секс-играчки, водолијата мечтае за групен секс, а рибите обожаваат сензуални стапала, мрежести чорапи и штикли...

Филм: Големиот и моќен волшебник од Оз (Oz the Great and Powerful)

Филм за вербата во сопствените способности

Неверојатни пејзажи од фантазиите

Употребувајќи комбинација од сопствени фотографии и од дела на други фотографи, Нејтан Спотс создал неверојатни пејзажи кои се наоѓаат само во нашите најдлабоки фантазии.

Филм: Превртено (Upside Down)

Романтична приказна сместена во свет од фантазијата

Филм: Хобит: Неочекувано патување (The Hobbit: An Unexpected Journey)

Почетокот на нова брилијантна трилогија…

Најкреативното песочно игралиште за деца направено од еден татко

Доколку сакате на вашите дечиња да им овозможите неизмерна радост, ова е еден од начините на кои можете да го сторите тоа.

Реални места кои изгледаат како да не се

Фотографии во кои целосно се меша нашата перцепција за реалноста и фантазијата...

Филм: Руби Спаркс (Ruby Sparks)

Вљубени во реална личност или во идеал од сопствената фантазија?

Љубов ко на филм

Дали нашата перцепција за вистинска љубов и романса е погрешна? Дали сме дозволиле романтичните комедии да ни го исперат мозокот? Дали љубовните филмови создаваат фантазија која може да ни ја уништи шансата да доживееме реална романса?
Датум: 21 окт 2012
, Автор:

Во кој имагинарен свет би живееле вие?

Фантазијата и научната фантастика сè повеќе изгледаат како реалност поради напредокот на технологијата која ѝ дозволува брзо развивање...

Што партнерот повеќе посакува кај вас, задникот или градите?

Без разлика дали вашиот партнер е тип маж кој ве одмерува од глава до пети или пак од пети до глава, факт е дека во тој момент тој прави ментално скенирање на вашите убави делови од телото...

Разбудете ја неговата фантазија

Мажите се визуелисти, зборовите лесно им ја поттикнуваат фантазијата, па затоа заведувањето е лесна задача за жената. Со примена на неколку лесни совети, ќе му го „свртите“ паметот и ќе му ја разбудите фантазијата.
Датум: 17 мај 2012
, Автор: