Вистинска приказна: Вечера во ресторан

По 21 година брак, жена ми сакаше да одведам друга жена на состанок и во кино. Таа ми рече: „Те сакам, но знам дека оваа жена те сака и би сакала да помине некое време со тебе.“
Датум: 30 ное 2014
, Автор:

Работи кои треба да ги научите од Италијанците

Италијанците надалеку се познати се познати по својот опуштен став кон животот.

Би чувале ли мечка како домашно милениче?

Инспиративна приказна за мајката која пронашла мало мече и го израснала како дел од семејството.

Илустрации од најубавите семејни моменти

Родители и деца во најубавите семејни моменти илустрирани од Паскал Кампион...

Работи кои треба да ги направите пред да имате деца

Има работи кои треба да ги направите пред да се решите на овој чекор. Ви нудиме една предлог-листа, а вие дополнете ја или изменете ја во согласност со вашите можности.

Астрологијата и вашата улога во семејните драми

Улогата која ја имате во фамилијарните драми, во голем дел е условена од карактеристиките кои ги има вашиот хороскопски знак.