Еве што значи ако имате постојано зуење во ушите

Дали некогаш сте искусиле ѕвонење, зуење или слични звуци кои другите не ги слушаат - и се запрашувате дали само го замислувате тоа? Всушност, не си замислувате.

Зајче родено без уши добива неодолива замена од нејзината сопственичка

Зајчето Мими било родено глуво, со само три нозе, но и покрај тоа што не може да слуша, благодарение на нејзината сопственичка, таа има нов пар ушиња – направени од волна.

Пронајдете го обликот на вашите уши и дознајте нешто повеќе за себе

Погледнете ја сликата, пронајдете го обликот на вашите уши и научете интересни информации за себе...

5-минутна здрава навика: Масирајте ги вашите уши и добијте повеќе енергија

Иако ви звучи чудно, масирањето на ушите е практика која со векови се практикува во традиционалната кинеска медицина.

Украсете ги ушите со волшебни соѕвездија: Нов начин на пирсање што го освои светот

Овие соѕвездија од пирсови се состојат од мали светкави обетки наредени низ целото уво.

Легнете на страна и капнете хидроген во затнатото уво: За 5 минути ќе почувствувате олеснување!

Многу често се случува да почувствуваме дека ушите ни се затнати, што може да е знак дека треба да се исчистат од создадените масни наслаги, а процедурата можете и сами да ја сторите дома.

Нашите отпечатоци не се единствените нешта кои нè прават уникатни

Секој човек е уникатен и посебен, па токму затоа и не е воопшто чудно што отпечатоците од прстите не се единственото нешто кое ги издвојува луѓето.

Едно истражување со магнетна резонанца открива зошто некои песни не ни излегуваат од глава

Едно неодамнешно истражување ни открива зошто одредени песни се „заглавуваат“ во вашите уши и поради тоа постојано ве тераат да си ги потпевнувате...

Запознајте го Воли, зајачето со најголемите крилести уши

Воли е англиски ангорски зајак кој живее во Масачусетс, САД, и има уши кои личат на ангелски крилја.
Датум: 02 јун 2015
, Автор:

25 суптилни тетоважи зад уши во кои инстантно ќе се заљубите

Во последно време изгледа дека малечките тетоважи стануваат многу популарни.

Светска здравствена организација: Слушајте гласна музика на слушалки максимум 1 час дневно

Според Светската здравствена организација, прекумерното слушање музика на слушалки денес, може да доведе до губење на слухот утре.
12