учење | Кафе пауза - Part 4

Човекот учи додека е жив: 10 најубави цитати за мудроста и знаењето

Уште откога постои човекот, мудроста и знаењето се особини кои биле најценети, најбарани и највисоко вреднувани.

20 работи кои дефинитивно не ги научивме во училиште

Светот е едно фантастично место за живеење во кое има многу работи кои може да се научат надвор од четирите ѕида во училницата.

Што можете да научите од другите хороскопски знаци?

Па, погледнете што точно можат да ве научат другите хороскопски знаци за животот...

Неколку совети за идните студенти: Започнете мудро за да ве следи академски успех!

Она што доаѓа е ново и непознато, па затоа е потребно да бидеме спремни за да знаеме што да очекуваме.
Датум: 04 сеп 2015
, Автор:

Жената од огледалото – успешна жена!

Има една жена, ја гледам секој ден во огледалото. Мислев дека ја познавам, но погрешив. Верував дека е многу слаба, плашлива, немоќна. Верував дека никогаш нема да успее.

8 работи кои можеме да ги научиме од Кинезите

Филип Мања е од Белград и има дипломирано кинески јазик и книжевност, а за време на студиите се заинтересирал и за кинеската медицина. Така открил многу работи кои можеме секојдневно да ги учиме од Кинезите.

Задолжително четиво: 50 животни совети за СИТЕ, стари и млади

Ако читате нешто одново и одново секоја недела тогаш читајте ги овие одбрани совети за животот.

22 лаги кои студентките им ги кажуваат на своите родители

Кога бевме мали, нашите родители нè учеа секогаш да ја кажувавме вистината. Секако, искреноста е најубава особина. Тогаш тоа функционираше, но сега кога сме малку поголеми, дали е сè уште така?

Мачки на кои им е потребно вашето внимание во истиот момент кога ќе почнете со учење, читање или пишување

Мачките сакаат да влијаат врз вашата едукација колку што е можно повеќе за конечно да можат да го освојат светот!

10 „сурови“ реалности кои ни помагаат да созрееме

Карактерот и мудроста се развиваат со тек на време. Тие произлегуваат од поразите, лекциите и од победите. Доаѓаат од сомнежот, грешките и од истражувањето на непознатото.
Датум: 09 мар 2015
, Автор:

15 неверојатни работи кои можат да ги потврдат само оние кои имаат постар брат

Постарите браќа се како колачиња од кои никогаш не можете да се заситите.