Дали имате лош ден? 17 реченици што ќе ви дадат утеха и ќе ви докажат дека не е сѐ толку црно

Прочитајте ги овие потсетници и колку и да ви е тешко, извлечете го максимумот од денот...

9 видови жени на кои останатите потајно им љубоморат

Сакате да ги мразите, а истовремено сакате да бидете како нив. Ги прогонувате на социјалните мрежи, ги критикувате, а на крај ги имитирате.

Запомнете, дури и најлошите денови имаат само 24 часа

Понекогаш, сѐ може да скршне од патот и да се одвива спонтано и неочекувано, наместо по план.

Како успешно да се грижите за тажна личност во само 10 чекори?

Следете ги овие 10 едноставни чекори и наскоро вашата тажна личност ќе стане среќна и расположена.

15 здодевни клишеа кои ќе ги слушнете после раскинување

Врската која мислевте дека ќе трае засекогаш, партнерот за кој мислевте дека е вистинскиот, животот кој го испланиравте – повеќе ги нема.

Дали и вам храната ви е утеха? Решете го овој тест и дознајте!

Многу луѓе кои имаат вишок килограми не се свесни дека нивниот проблем е длабоко поврзан со нивните емоции...

4 реченици кои вашиот тажен пријател не сака да ги чуе

Без разлика колку се добри вашите намери, додека тешите тажен пријател или пријателка, понекогаш можете да кажете и нешта кои повеќе одмагаат отколку што помагаат.

23 супер правила за вистинско пријателство

Секогаш почитувајте ги овие правила за вистинските другарки.
Датум: 05 јун 2014
, Автор:

8 видови секс кои морате да ги пробате

Многумина би рекле дека постои само добар и лош секс, но постојат многу видови жестоки задоволства под чаршафите кои можат да се наречат поинаку.
Датум: 10 феб 2014
, Автор:

Зошто најмногу се дебелееме на стомакот?

Дали некогаш сте се запрашале зошто сè што јадете ви се лепи на стомакот? Прочитајте ги следниве неколку причини зошто тоа се случува и на што да внимавате во иднина.