Кои се тајните на жените кои секогаш имаат уредни плакари?

Вашите плакари ги чуваат во себе највредните и најомилените парчиња облека.

Која од овие кујни повеќе наликува на вашата? Одговорот може да ви открие многу за здравјето

Сè повеќе расте бројот на луѓе ширум светот кои имаат проблеми со тежината.

5 навики на луѓето чиј дом е секогаш совршено чист

Вашиот дом може да изгледа чисто и уредно и без куќна помошничка. Во што е трикот?

5 едноставни трикови за уреден орман

Сонувате за орман кој наликува на луксузен бутик? Еве како да го остварите овој сон!

Неколку трикови за маникир како од козметички салон

Со малку трпение, вештина и фантазија, вашите нокти ќе изгледаат како да се негувани во козметички салон.

Ова се најважните правила ако започнувате да живеете со цимери

Ретки се луѓето кои во текот на своите студентски денови не живееле заедно со цимери кои ги излудувале со својата ароганција и неуредност.

Што се случува во машкиот мозок и како тој функционира?

Зошто не го спуштаат капакот од ВЦ-школката? Зошто толку се опседнати со своите коли? Дали можат да имаат одличен секс, но да не размислуваат за каква било иднина со девојката?
Датум: 02 јан 2013
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #16

Густо еспресо на едната страна, чиста кафена подлога за вашите икони на другата... Љубителите на кафето и на боите на кафето сигурно ќе уживаат во оваа десктоп-позадина. Ќе ви овозможи уредност и естетика на работната површина.
Датум: 17 јан 2011
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #15

Празниците официјално завршија. Расчистете сè што остана нерасчистено од лани и направете си уредна околина за работа за оваа година.
Датум: 10 јан 2011
, Автор:

Како да бидете добар цимер?

Често се случува да се создаваат конфликтни ситуации помеѓу цимерите, како резултат на недостаток на почитување на правилата за живот во заедница. За да не бидете нарекувани „ужасни“ цимери...
Датум: 04 окт 2010
, Автор: