употреба | Кафе пауза - Part 4

Необични употреби на дезодорансот кои сигурно никогаш не би ви паднале на памет

Едно од нештата во вашиот дом кои можете да ги искористите за многу работи е дезодорансот, но малку луѓе знаат за неговите алтернативни употреби.

10 креативни идеи за употреба на чепкалка за решавање на разни проблеми

Освен за чистење на забите и повремено при готвењето, чепкалките за заби можат да најдат многу поширока примена во домот.

5 неверојатни употреби на сода бикарбоната

Сте знаеле ли дека сода бикарбоната може да има безброј придобивки во вашиот живот?

Евтино и корисно: Необични употреби на бебешката пудра

Ако вашиот буџет за купување козметика е ограничен и би сакале да имате мултифункционален производ, тогаш дефинитивно мора да ѝ дадете шанса на бебешката пудра.
Датум: 24 јан 2015
, Автор:

10 оригинални употреби на мајонезот на кои веројатно не сте ни помислиле

Одвреме-навреме се случува расчистувајќи го фрижидерот да најдете туба со мајонез на кој му поминал рокот. Наместо да го фрлите можете да го употребите на 10 многу креативни начини.
Датум: 05 авг 2014
, Автор:

Креативни начини за повторна употреба на старите предмети

Добар начин за повторна употреба на старите предмети кои така ни стојат во домот.
Датум: 08 мај 2014
, Автор:

7 златни правила за оние кои носат контактни леќи

Само 2% од луѓето хигиенски ги користат леќите, а дури 80% се во заблуда дека правилно ги употребуваат. За да не спаѓате во тие 80%, ви препорачуваме да ги прочитате следните 7 златни правила за употреба на контактните леќи.

10 заповеди за кондомите

За да биде ефикасен, треба да се користи на правилен начин.
Датум: 15 апр 2014
, Автор:

Не фрлајте ја кората од банана! Употребете ја

Дали сте знаеле дека и кората од банана може да се искористи за разни намени? Еве како...
Датум: 28 фев 2014
, Автор:

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Ова се 10 начини на кои можете да го употребите лакот за нокти за секојдневни работи и проблеми.

Необични, но корисни употреби на регенераторот за коса

Од отстранување на лажните тетоважи до заштита од кородирање, регенераторот имал навистина повеќекратна намена.

Како правилно се користи ескалатор?

Погледнете ја оваа интересна и корисна илустрација за правилна употреба на ескалаторите. Изработена е од Helen Tseng, за онлајн списанието „Bold Italic“.
Датум: 01 фев 2013
, Автор: