употреба | Кафе пауза - Part 2

6 генијални алтернативни употреби на инстант кафето

Иако е потребно малку повеќе време отколку истурањето на кристализираното инстант кафе во вода, сепак повеќето од нас го преферираат богатиот вкус на вареното турско кафе.

12 примени на сода бикарбоната за кои веројатно не сте знаеле

Секој има сода бикарбона во својот дом, а можностите со овој продукт се речиси безбројни.

Кратка историја на најпопуларната секс играчка: За што всушност се користел вибраторот?

Дали знаете дека историјата на оваа секс играчка започнува уште во 19-тиот век?

Семки од тиква, сончоглед, чиа, лен… Како правилно да ја користите оваа суперхрана?

Семињата се намирници најбогати со калории кои се важни за урамнотежената исхрана.

10 причини зошто треба да ги замените пластичните кеси со платнена торба

Иако овие кеси се навистина практични, нанесуваат многу штета на животната средина и на нашето здравје.

14 начини на кои можете да ги искористите презреаните банани

Иако се одлична ужина, бананите се навистина невкусни за јадење кога се презреани. За среќа, можете да ги искористите и нив.

Кога е во ред да користите лекови со поминат рок на траење?

Според неколку извештаи лековите ги задржуваат своите способности дури 4 децении по поминување на рокот.

20 необични употреби на есенцијалните масла

Секое масло има свои придобивки, па важно е да знаете барем дел од нив.

Како безбедно да ги користите јавните тоалети и да го заштитите вашето здравје?

Јавните тоалети не се најчистите места што можете да ги посетите, но понекогаш се случува да бидете принудени да ги користите.

Повредно од злато: Маслото кое лекува веќе 5.000 години

Познато е по неговата лековита моќ, но освен црковните обредни палења, неговото користење е многу ретко.

4 грешки кои сигурно и вие ги правите со кокосовото масло

Природно е, не бара големо планирање на буџетот, косата ја прави сјајна, а кожата кадифена и негувана. Но, каде грешите?

6 видови пластика кои треба да престанете да ги употребувате уште денес

Со малите промени во нашиот живот и намалената употреба на пластика, ние можеме да направиме голема разлика за нашата околина.