УВ зраци | Кафе пауза

Откако ќе го почитате овој текст, двапати ќе размислите дали повторно ќе ставите гел на ноктите

Знаеме дека гелот за нокти е нешто без кое поголемиот број жени не можат да го замислат своето секојдневие.

Топ 5 совети вашата коса да изгледа фантастично и за време на летото

Сонцето и топлото време може многу да ја оштетат вашата коса.

7 нешта кои не би требало да ги правите пред да се изложите на сонце

Да ја оставите водата на сонце, да верувате во СПФ факторот на вашата шминка...

Направете сами: Природен мирисен лосион за сончање со фактор 20 кој и децата ќе го обожаваат!

Оваа крема, односно лосион е природна, преубаво мириса и многу е хидратантна.
Датум: 30 мај 2015
, Автор:

Како да го сочувате добриот вид?

Најважно е да ги применувате советите за заштита на очите од штетните УВ-зраци, редовно да ги одморате и да не ги игнорирате сомнителните симптоми кои се појавуваат за да ве потсетат да посетите офталмолог.
Датум: 30 јан 2015
, Автор:

8 неверојатни факти за лубеницата

Иако има силна дебата околу тоа дали лубеницата е овошје или зеленчук, многу од нас сметаат дека лубеницата е и овошје и зеленчук. Доколку сакате да научите неколку интересни факти за лубеницата, продолжете да читате.
Датум: 13 авг 2014
, Автор: