турско кафе | Кафе пауза

Како правилно да подготвите вистинско домашно кафе со полн вкус?

Следете ги неверојатните трикови при подготвување домашно, свежо мелено кафе што ќе му дадат совршено полн вкус на вашиот омилен топол напиток!

Додајте ја оваа состојка во вашето турско кафе и подгответе се да бидете воодушевени!

Само една состојка може засекогаш да го промени вкусот на вашето кафе

Како правилно да направите турско кафе по стар рецепт?

Доколку сакате да го пиете турското кафе како луѓето во минатото, следете ги овие совети.

Турско кафе зачинето со кардамом

Освежете го вашето омилено кафе со кардамом

8 интересни статистички факти за кафето

Понекогаш кафето има моќ да ја преземе „контролата“ над животот, а за тоа сведочат и овие неколку интересни факти...

11 градови ширум светот што секој љубител на кафе треба да ги посети

Доколку се мислите каде да отпатувате а сте страсни љубители на кафето, ова се 11 најпознати градови на кафето ширум светот.
Датум: 18 авг 2014
, Автор:

Колачиња со турско кафе

Овие слатки мали колачиња, кои воедно не се многу калорични, може да ги послужите како десерт после ручекот или како засладување на кафе муабетот со вашите пријатели.
Датум: 03 фев 2013
, Автор:

Турското кафе – дел од македонското секојдневие

Не е ни важно кој колку верува во она што му го предвидува талогот во филџанот, битно е тоа дека вкусот и миризбата на ова кафе се вистинско уживање...
Датум: 04 јун 2012
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #9

Ви треба јакиот мирис и вкус на онаа густа магична напивка за да ви го разбуди умот и да ви ги држи мислите свежи. - Вие сте за турско кафе, а веројатно ќе уживате и во оваа декстоп позадина...
Датум: 23 ное 2010
, Автор: