Тропско кафе: Карипски острови

Почувствувајте се егзотично со овој одличен рецепт за кафе

Модерна вила за тропско уживање во Тајланд

Оваа прекрасна вила се наоѓа во Кох Самуи, Тајланд и е совршено место за одмор и релаксација.

Луксузен ресорт со песочни плажи, палми и базени, сместен во огромен германски хангар опкружен со снег

Туристите овде се релаксираат во своите костими за капење небаре е лето.

Мохито од ананас на скара

Сакате да направите летна коктел-журка во вашиот двор? Научете како да правите тропско мохито од ананас и изненадете ги вашите пријатели со една незаборавна забава.

Кукови острови – тропски рај за душата

Куковите острови со сигурност можат да се вбројат во категоријата рајски места на земјата. На 15-те острови живеат нешто помалку од 15.000 луѓе, кои воглавно се занимаваат со туризам...

Раскошна куќа во облик на лист

„Casa Folha“ (куќата лист), која е дело на архитектите Мареинес и Паталано, е големо тропско прибежиште, чиј покрив изгледа како шест ливчиња во облик на цвет, а под него се крие...