трки | Кафе пауза

Врвната физичка спремност на возачите во Формула 1

Многумина се чудат зошто Формула 1 и останатите категории на авто-мото трки важат за спорт кога возачите само си седат на седиштето и го вртат воланот...

Неверојатни зимски спортови на природен холандски мраз

Бен Физбик е фотограф од Амстердам, кој неодамна ги направил овие прекрасни фотографии, на кои гледаме како Холанѓаните се лизгаат и едрат по мраз, на Gouwzee, залив во северна Холандија.

Најбогатите животни-спортисти

Кои се најбогатите животни во одредени спортови наменети за нив и сумите кои ги заработуваат?

Сурфање на бикови во Индија

За овие трки очевидците тврдат дека се многу возбудливи и напнати до самиот крај. Најчесто еден тим го сочинуваат два бика и тројца натпреварувачи...

Игра на неделата: Бесни трки

Оваа луда игра навистина ќе ви го подигне адреналинот и ќе во возбуди. Брзите трки и интересните патеки по кои се вози, ќе ви претставуваат одлична забава овој викенд.