Толку е лесно да се биде секси: „Жешки“ трендови од 2014 кои и оваа година ќе бидат хит

Ова се „жешките“ трендови кои успешно продолжија да траат и во 2015 година.
Датум: 25 јан 2015
, Автор:

Женски модни трендови кои момците НЕ ги разбираат

Постојат многу трендови кои девојките ги обожаваат, а и момците сакаат ги гледаат во такви изданија: високи потпетици, мал црн фустан, тесни фармерки итн. Но некои модни трендови на момците воопшто не им се допаѓаат.
Датум: 07 дек 2014
, Автор:

Совети за модниот стил кои секоја девојка треба да ги знае

Сезоните можеби се менуваат, трендовите доаѓаат и си одат, но вистинскиот моден стил трае засекогаш.

Модни трендови за eсен, 2014

Летото одамна заврши и време е да се препуштиме на постуденото време и потоплата облека. Џемпери во разни бои, интересни капути и јакни и чизмите до глужд се меѓу главните карактеристични парчиња за есен.
Датум: 15 окт 2014
, Автор:

6 трендови за есен 2014 кои не смеете да ги пропуштите оваа сезона

Од плетенки до готска шминка, еве што диктираат модните писти оваа есен кога станува збор за надворешната убавина.
Датум: 20 сеп 2014
, Автор:

Трендови за есен/зима 2014-2015: Кои бои најмногу ќе се носат оваа сезона?

Ако погледнеме во колекциите на дизајнерите, скоро целиот круг на бои е застапен оваа сезона, не исклучувајќи ги секогаш присутните – белата и црната.
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

5 трендови од 90-тите кои повторно се враќаат во мода

Модата од 90-тите е еден интересен период од кој моментално сите дизајнери црпат инспирација.
Датум: 11 јун 2014
, Автор:

Необични свадбени трендови во 2014

Дали сте помислиле колку технологијата и социјалните мрежи го имаат променето начинот на кој ги организираме и посетуваме свадбите?
Датум: 10 апр 2014
, Автор:

Зимски модни комбинации за трудници

Иако повеќето трудници сметаат дека за разлика од летото, зимата е тешко годишно време за модно експериментирање, овие модни комбинации со сигурност го докажуваат спротивното.

Модните трендови од Лондонската недела на модата 2013

Иако лондонската треска заврши, ќе остане запаметено спектакуларното шоу, откачените текстури, нео-панк креациите и шаренилото од бои. Ова се 6 модни трендови...
Датум: 23 фев 2013
, Автор:

Мејкап трендови за есен 2012

Есенската монотонија ќе ја протресат впечатливи бои, интересни форми и смели мејкап изгледи...
Датум: 07 сеп 2012
, Автор:

5 пролетни трендови на обувки

Оваа пролет ќе се издвојуваат балетанки, сандали и мокасинки со прекрасни апстрактни и цветни дезени.
Датум: 24 мар 2012
, Автор: