трендови | Кафе пауза - Part 11

9 безвременски парчиња кои ќе ве воведат во пролетта

Како што се менува времето така се менува и облеката. Но секогаш постојат оние парчиња кои можеме да ги носиме кога било за каде било. Погледнете.

6 француски трендови на кои треба да им дадете шанса оваа пролет

Француските девојки постојано ни покажуваат дека се лидери во светот на модата.

Црно-бел свет: 18 изгледи со кои ќе маѓепсувате само со поглед

Комбинациите со силни бои некогаш можат и да станат здодевни, затоа убаво е одвреме-навреме да направиме неколку минималистички комбинации. Голем дел од модата оваа сезона се концентрира на црно-белите комбинации.

Толку е лесно да се биде секси: „Жешки“ трендови од 2014 кои и оваа година ќе бидат хит

Ова се „жешките“ трендови кои успешно продолжија да траат и во 2015 година.
Датум: 25 јан 2015
, Автор:

Женски модни трендови кои момците НЕ ги разбираат

Постојат многу трендови кои девојките ги обожаваат, а и момците сакаат ги гледаат во такви изданија: високи потпетици, мал црн фустан, тесни фармерки итн. Но некои модни трендови на момците воопшто не им се допаѓаат.
Датум: 07 дек 2014
, Автор:

Совети за модниот стил кои секоја девојка треба да ги знае

Сезоните можеби се менуваат, трендовите доаѓаат и си одат, но вистинскиот моден стил трае засекогаш.

Модни трендови за eсен, 2014

Летото одамна заврши и време е да се препуштиме на постуденото време и потоплата облека. Џемпери во разни бои, интересни капути и јакни и чизмите до глужд се меѓу главните карактеристични парчиња за есен.
Датум: 15 окт 2014
, Автор:

6 трендови за есен 2014 кои не смеете да ги пропуштите оваа сезона

Од плетенки до готска шминка, еве што диктираат модните писти оваа есен кога станува збор за надворешната убавина.
Датум: 20 сеп 2014
, Автор:

Трендови за есен/зима 2014-2015: Кои бои најмногу ќе се носат оваа сезона?

Ако погледнеме во колекциите на дизајнерите, скоро целиот круг на бои е застапен оваа сезона, не исклучувајќи ги секогаш присутните – белата и црната.
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

5 трендови од 90-тите кои повторно се враќаат во мода

Модата од 90-тите е еден интересен период од кој моментално сите дизајнери црпат инспирација.
Датум: 11 јун 2014
, Автор:

Необични свадбени трендови во 2014

Дали сте помислиле колку технологијата и социјалните мрежи го имаат променето начинот на кој ги организираме и посетуваме свадбите?
Датум: 10 апр 2014
, Автор:

Зимски модни комбинации за трудници

Иако повеќето трудници сметаат дека за разлика од летото, зимата е тешко годишно време за модно експериментирање, овие модни комбинации со сигурност го докажуваат спротивното.