трансформација | Кафе пауза - Part 4

Што ти прави шминка?

Рускиот мејкап артист Вадим Андреев ги трансформира обичните жени и мажи во прекрасни девојки и момци, како од насловните страници на познатите магазини.
Датум: 27 авг 2013
, Автор:

Актери кои личат на вистинските ликови кои ги глумат

Некои актери уште од раѓање со самите црти на лицето ја добиваат привилегијата еден ден да глумат некој важен историски лик во биографскиот филм што ќе му го направи Холивуд...

Легендарниот Форд Мустанг низ годините

Еволуцијата на моделот кој веќе пет декади е меѓу омилените модели на љубителите на брзи автомобили.

Трансформацијата на Ферари низ годините

Ферари е компанија за производство на спортски автомобили, основана од Енцо Ферари во 1929 година. Сè до 1947 година, овие автомобили биле наменети само за трки. Денес Ферари е симбол за луксуз и богатство.
Датум: 25 јул 2012

Разиграна абецеда

Тиен-Мин Лијао изработила интереснa анимација за промоција на абецедата. Таа на нејзините раце нацртала линии со мастило, кои кога гестикулира се претвораат во јасни букви.
Датум: 19 мар 2012
, Автор:

Футрола која вашиот ајфон го трансформира во вистински фотоапарат

Иако футролата е дизајнирана во „old-school“ стил, вие сè уште ќе добивате високо квалитетни фотографии...
Датум: 08 мар 2012
, Автор:

Стилот на Витни Хјустон низ годините

Поп-дивата Витни Хјустон ќе ја паметиме, не само по нејзиниот прекрасен вокал и безвремените хитови, туку и по нејзиниот стил, кој доживеа најразлични трансформации низ годините.
Датум: 16 фев 2012
, Автор:

5 начини да се дотерате со кошулата на вашето момче

Девојките изгледаат многу секси во кошулите на своите момчиња, особено доколку не ги комбинираат со ништо друго освен со долна облека. Но, ова не е единствениот начин на кој тие може да се носат.
Датум: 07 дек 2011
, Автор:

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Нејзините фотографии се како приказни во кои таа секогаш игра различна улога, лесно трансформирајќи се во кловн со балони, медицинска сестра облечена во латекс или женски воин за кој само би можеле да фантазирате.
Датум: 14 јун 2011
, Автор:

Шишање (Skinning)

Филм за загубената генерација на деца преполна со гнев кон другите и кон животот, за оние со кои лесно се манипулира, за... скинерите

Штала трансформирана во модерна куќа со базен

Куќата е традиционална земјоделска градба во која е доволно удобно за да се живее во модерен животен стил. На постојната градба и се додадени 2 дополнителни крила и базен.
Датум: 07 окт 2010
, Автор: