траење | Кафе пауза

Што всушност е нормално во сексот, а што не?

Колку често партнерите имаат секс е прашање на кое многумина бараат одговор.

Колку долго треба да ја држите положбата планк за видливи резултати?

Речиси и да не постои личност којашто вежба, а не се колни во ефикасноста на вежбата планк.

Жените откриваат: Колку долго треба да издржат мажите за време на секс?

Веб-сајтот за наоѓање партнер „Saucy Date“ спровел анкета која имала за цел да открие колку долго би требало да трае сексуалниот однос.

11 намирници коишто немаат рок на траење

Рокот на траење на намирниците може да биде навистина збунувачки.

Знаете ли кога бракот станува она вистинското?

Доколку ги преживеете првите 20 години од бракот, нештата ќе се подобруваат, барем така тврдат американските научници.

4 видови дремки и придобивките од нив

Веројатно сте забележале дека кратката дремка може да ве освежи и да ја подобри мозочната активност, а научниците ја препорачуваат токму поради тоа.

Одморот од 4 дена можеби е подобар од цела недела

Експертите сметаат дека одморот од 4 дена е сосема доволно за да ги напоните батериите и да го подобрите физичкото и менталното здравје.

Колку долго трае породилното отсуство во разни држави?

Психолозите и педијатрите секогаш кажуваат дека е навистина важно родителите да комуницираат со нивните новороденчиња и да поминуваат што е можно повеќе време со нив.

Започнавте љубовна врска на новогодишната ноќ? Колку навистина ќе трае овој однос?

Секогаш е забавно новогодишната ноќ да ја исполните со некоја љубовна авантура...

Животот е прекраток за да ги правите овие работи

Постојат некои секојдневни работи за кои не вреди да си ја трошите енергијата и нервите.

Еве ги одговорите на прашањето: Зошто вашата батерија на мобилниот телефон брзо се празни?

Доколку ви се чини дека останувате без батерија побрзо отколку што ви требало време за да ја наполните, тогаш внимавајте на овие неколку работи кои можеби се причините за тоа.

Трикови за нанесување кармин кои секоја жена треба да ги знае

Се чини дека секојдневно дознаваме нови техники за шминкање од професионалните шминкери, но и трикови за правилно нанесување на шминката.
12