Тоскана | Кафе пауза

Кога се цени традицијата: 15 години реконструкција на едно напуштено средновековно село во Тоскана

Богата историја, културно наследство, традиција, убава природа, свежа и вкусна храна, рачно изработени уметнички дела се само неколку од работите што Тоскана може да ги понуди на своите посетители.

Призматични фотографии од прекрасната Тоскана

Инспирација во Тоскана пронашол фотографот Аднан Бубало кој создал серија прозрачни фотографии карактеристични по начинот на кој се фатени различните слоеви, боите и светлината.
Датум: 16 јул 2013
, Автор:

Фантастично патување низ прекрасната Тоскана

Овие фотографии се направени од страна на младиот талентиран фотограф Андреас Бобанак. Опуштете се и уживајте во неговите прекрасни дела.

Пејзажите од Тоскана во пролетната колекција за долна облека на „Intimissimi“

Колекцијата „Италијански сон“ ги доловува романтиката и сензуалноста во овие пролетни денови.
Датум: 23 мар 2012
, Автор:

Тирамису

Тирамису или на италијански Tiramisù е еден од најпопуларните десерти во Италија. Ова е десерт кој е карактеристичен по тоа што има интензивен вкус на еспресо...