Тортиљи со шумско овошје за појадок? Може!

Тортиљите никогаш не се првата намирница која ни паѓа на памет кога е појадокот во прашање, но ако ги предлага Џејми Оливер, ние секако се согласуваме да ги испробаме.

Идеално решение за вкусна вечера: Лесна, летна пица од тортиља

Доколку се прашувате како да го израдувате вашето семејство или пак гостите со некоја лесна, летна вечера, тогаш ние имаме феноменална идеја.

Тортиљи со пилешко на медитерански начин

Одличен и вкусен извор на протеини за летните денови...

Тортиља сендвичи

Лесен ручек, кој секој може да го приготви и да ужива...