Кои се придобивките од туширање со топла, а кои со ладна вода?

Вашата навика за туширање може да влијае на вашето здравје!

Знаете како правилно да направите лимонова вода? Погледнете го овој трик

Топлата вода е популарна здрава навика која сè повеќе луѓе одлучуваат да ја практикуваат...

Зошто е добро да се пие топла вода со лимон?

Доколку почнете да пиете од оваа толку корисна напивка, за еден месец вашето утринско искуство може да изгледа сосема поинаку и комплетно да го промени вашиот вообичаен тек на денот.
Датум: 29 јун 2013
, Автор:

Во кино расоблечени во костими за капење со коктел в рака

Hot Tub Cinema е уникатен начин на гледање филм во кино, за сите оние кои сакаат да ја соблечат својата облека пред да започне филмот и да седат само по костим за капење во топла бања.

Фамозниот колоритен гејзир во Невада, САД

Овие фотографии изгледаат како да се направени на некоја друга планета или пак како дел од некој скап научно-фантастичен филм. Сепак, фотографиите се направени во Невада, САД, а на нив можете да го видите гејзирот „Fly“.
Датум: 14 јан 2011
, Автор:

За мажи: одберете облека според вашиот тен

Пронаоѓањето гардероба која не доаѓа во конфликт со нијансата на вашата кожа е клучно за вашиот стил на облекување и за начинот на којшто другите ве доживуваат.
Датум: 17 ное 2010
, Автор: