Животни што буквално се стопиле пред фотоапаратот

Според научниците, нашето тело е составено од 70% вода. Но ако погледнете подобро во природата ќе забележите дека некои животни се изгледа целосно составени од течност.

5 совети кои ќе ве спасат од бјути катастрофа во текот на работниот ден

Седите неколку часа на канцелариското столче и по некое време одите во тоалет. Таму, што да видите... вашата шминка растопена, лицето изморено и безживотно. Време е да го средите хаосот.

5 неодоливи постапки на мажите кои предизвикуваат секоја жена да се стопи

Сигурни сме дека секоја жена барем еднаш ги искусила овие ситуации и се почувствувала прекрасно, па токму затоа се надеваме дека мажите никогаш нема да престанат да ги прават.

Објект целосно замрзнат однатре

Откако објектот бил користен како складиште за замрзнато месо во текот на цели 9 декади и поради лошо одржување, целиот ентериер на објектот бил целосно покриен со „вонземски“ мразулци.

Нож со кој совршено ќе намачкате тврд путер на леб

Дизајнери од британската пекарска компанија „Warburtons“ го креирале првиот нож кој има загреано сечило, со кое може ладниот и стврднат путер тукушто изваден од фрижидерот, идеално да се намачка на парче леб...

Чоколадна свеќа која можете да ја изедете

Вкусна чоколадна свеќа, која по топењето станува прелив на чоколадна мини тортичка...

Со аеробик до феноменален стомак

Новите истражувања покажуваат дека најдобар начин за топење на салото околу стомакот е преку аеробик вежби.