Артистка изработува накит од проѕирни ткаенини, инспириран од морските убавини

Сосема е разбирливо доколку помислите дека предметите во овие фотографии се всушност некој вид морски суштества.

Спасете се од преголемата жештина! Овие материјали ќе ви го овозможат тоа

Дали знаете кои материјали се најудобни и најпријатни за во лето? Дознајте сега и потрудете се тие да станат ваши најдобри пријатели за во лето.

Патувањето на едно бебе во светот на чудата

Queenie Liao, артистката и мајка на три момци, ги сподели авантуристичките драми од соништата на нејзиното бебенце Wengenn, додека тоа мирно си спие.

Како да одберете облека за вашето бебе?

Бебешката облека е премногу слатка, а самото нејзино одбирање им пружа големо задоволство на новите родители, но постојат работи на кои треба да обрнете внимание при купувањето.

Направете сами: Уникатни апостолки

Овие апостолки може да ве чинат само 200 денари, а да ви потрошат околу половина час од вашата „креативна зона“.
Датум: 10 јун 2013
, Автор: