тирамису | Кафе пауза

Рецепт за кремаст десерт: Тирамису со малини

Овој десерт се подготвува многу брзо и многу е вкусен.

Рецепт за тирамису торта од палачинки

Тортите од палачинки се идеален десерт кога не сакате да ја вклучите рерната.

Банана тирамису: Кремасто и сочно совршенство што не се заборава

Комбинацијата на банана и кокос ќе ги разбуди сите ваши сетила.

Тирамису фрапучино: Рецепт за пијалак со кафе и чоколадо

Овој кремаст и освежувачки пијалак е најдобар во комбинација со неколку бисквити и попладневно уживање.

Тирамису со јагоди: Колач на чиј вкус ретко кој може да одолее

Неодолив и едноставен колач кој ќе ве освежи и во вашиот дом ќе го донесе вкусот на Италија!

7 најдобри десерти со кафе

И попладневните часови од денот можат да бидат одлични за малку кафе и сладок десерт. Погледнете кои се најдобрите десерти со кафе, направени за уживање.

Капучино тирамису

Лесно, брзо и вкусно. Италијанскиот шмек е неизбежен.