Како да ја научите вашата ќерка да го сака своето тело?

Повеќето тинејџерки се несигурни и незадоволни од своите тела, затоа е многу важно мајките да реагираат навреме и преку детален разговор да му објаснат на своето дете зошто е важно да се сакаат себеси и своите несовршености.

14 работи за кои мајките отсекогаш биле во право

Нашите мајки често се премногу грижливи, ни досадуваат и нѐ опоменуваат, но на крајот од денот тоа се жените кои поминале часови и часови во болки за ние да постоиме и тие ни мислат најдобро.

Интересни апликации кои секоја тинејџерка би требало да ги има

Постојат толку многу апликации кои е добро да ги имаме затоа што тие ни го организираат животот и му додаваат малку разонода на обичниот ден.
Датум: 16 апр 2014
, Автор:

7 тинејџерски филмови кои секоја девојка треба да ги погледне

Без разлика на вашата возраст, постојат тинејџерски филмови кои секоја девојка треба да ги погледне.
Датум: 22 мар 2014
, Автор:

7 грешки за убавина кои сите ги прават како тинејџерки

Со цел да изгледаме што подобро и тренди, понекогаш претерувавме и создававме ефекти како веѓи во облик на сперматозоиди или изглед на ракун. :)
Датум: 13 авг 2013
, Автор:

Книга: „Некој како тебе“ – Сара Десен

Вистинското пријателство е ветување кое го одржуваш засекогаш...
Датум: 22 мај 2013
, Автор:

72-годишен дедо стана супер моделка за женска облека

„Зошто да не е прифатливо некој како мене да носи женска облека? Тоа што сум модел за продавницата ѝ помага на мојата внука, а јас немам што да изгубам“ - објаснува дедото.

„Откачени“ тетоважи на заби

Овој неодамнешен јапонски тренд полека станува новиот моден додаток кај тинејџерките. Тетоважите се привремени, лесно се отстрануваат и не ја оштетуват глеѓта.
Датум: 07 апр 2012
, Автор:

25 дизајни на женски тинејџерски соби

Ви треба идеја за уредување на вашата соба? Овој сет од слики е составен од најразлични дизајни...
Датум: 09 фев 2012
, Автор: