Прва продавница во која сите сакаат да пазаруваат

Стопанска банка АД - Скопје, холандскиот технолошки гигант Philips и малопродажниот ланец за техника во Македонија - Техномаркет, на 10 декември отвораат уникатна интернет продавница.
Датум: 09 дек 2015
, Автор:

Стопанска Банка и Техномаркет со нови поволности во чест на месецот на жената

Акцијата за купување до 36 рати без камата е посветена на месецот на жената, а на купувачите ќе им се даде можност да изберат и купат неколку IT производи и мали предмети за домаќинство. Воедно, Техномаркет наскоро започнува и e-commerce соработка со Стопанска банка АД – Скопје, овозм
Датум: 03 мар 2015
, Автор:

Black Friday и во Македонија: До 80% намалување на производите на Техномаркет

Со оваа акција, која ќе започне во петок, на 29 ноември, а ќе трае до понеделник, 2 декември 2013 година, компанијата му се приклучува на светски популарниот настан, Black Friday или познат како почеток на божиќните и новогодишните намалувања.
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

Започнува зелениот натпревар за сите деца во организација на Пакомак

Од 22 ноември до 12 декември, Рамстор Мол ќе биде местото каде во пријатна и забавна атмосфера, сите дечиња ќе можат да учествуваат во зелената наградна игра Green Team која ја организира компанијата Пакомак и да освојат вредни награди.
Датум: 21 ное 2013
, Автор: