технологија | Кафе пауза - Part 9

Водич за купување HD телевизор

Размислувате за купување нов телевизор со висока дефиниција? Подгответе се за живописно блаженство. Разликата помеѓу високата дефиниција (HD) и стандардната дефиниција е како помеѓу ден и ноќ.
Датум: 06 јун 2011
, Автор:

Животинскиот свет на Африка во ноќта

Фотографот Мартин Дорн скришно во тивката ноќ успеал да направи фотографии од дивите животни во Националниот парк Серенгети во Танзанија, Источна Африка.

Овошни часовници за подобро расположение

Што велите за нешто различно, освежувачко, забавно и модерно на вашиот рачен зглоб, кое притоа ќе влијае на вашето добро расположение? Ако сте за, вам дефинитивно ќе ви се допаднат часовниците Fruitz.
Датум: 16 апр 2011
, Автор:

За десет години…

Неверојатно е до каде стигна технологијата. Една слика, милион зборови. А да, едното е телефон...
Датум: 21 мар 2011
, Автор:

Шпион-камера помеѓу поларните мечки

Иновативниот режисер на филмови за дивиот животински свет, Џон Доунер употребува прикриена дигитална технологија, за да и ги доближи изолираните диви животни на човечката публика.

Ако Обама имаше скутер…

Како одговор на брзорастечката урбана околина, електричниот скутер Fuse цели кон тоа да понуди брз и елегантен превоз, а пред сè и економичен.
Датум: 05 мар 2011
, Автор:

Проѕирен телевизор

Најновото нешто што може да направи значителна разлика во начинот на кој телевизорот се доживува е Loewe Invisio – невидливиот телевизор кој се претопува во околината на домот.
Датум: 07 фев 2011
, Автор:

Почувствувајте ги брановите на вашиот нов сноуборд оваа сезона

Брановите се кул, сурферите го знаат тоа. Зошто тогаш да не ја чувствувате магијата на брановите дури и во зима? - Па и не морате. Сноубордите од Контракт се развиени со уникатна технологија која брановите ги остава на самите даски, и тоа во 3Д.
Датум: 28 дек 2010
, Автор:

Домино часовник

Спротивно на притисокот и стресот со коишто се соочуваме секојдневно, овој домино часовник, го зема едноставниот и иконски дизајн на доминото и го трансформира во нов начин на прикажување на времето.
Датум: 20 дек 2010
, Автор:

iPod nano како часовник на вашата рака

Сте сонувале ли како на вашиот рачен зглоб носите модерен, високо-технолошки часовник создаден од Apple? Сега, и тоа е возможно!
Датум: 07 окт 2010
, Автор: