техника | Кафе пауза - Part 4

Јапонска метода против мрзливост: Принципот на 1 минута

Секој од нас повремено си поставува некои цели и не ги постигнува, ги одложува за следниот месец, за следните неколку месеци, за цела година...
Датум: 17 окт 2015
, Автор:

Визуелен водич за новиот мејкап тренд: Контурирање на лицето со техниката стробинг

Стробингот е нова техника на шминкање која е создадена како бунт против премногу популаризираното контурирање на лицето.

Контурирање во 3 секунди: Најлесниот и најбрзиот начин до совршено лице!

Овие нешта функционираат, но не треба да поминувате часови и часови правејќи го тоа. Можете само да излезете од вратата и да го живеете вашиот живот. “

Едноставен трик за нанесување две нијанси на сенка за очи

Сакате да се нашминкате како модните блогерки на Инстаграм, но сите ваши авантури со сенката за очи изгледаат аматерски? Не грижете се, постои едноставен трик.

Заборавeте на виножитото: Ова е најновата техника за бојадисување на косата!

Од седата коса, па сè до прамените во боите на виножитото и сите можни омбре и бронде техники на бојадисување, сега на ред дојде новиот тренд – ОПАЛ!

Како правилно да го контурирате лицето следејќи го неговиот облик?

За да се направи потполно правилно и да изгледа така како што треба, мора да се земат во обѕир некои детали...

Сè што треба да знаете за техниката на шминкање „стробинг“

Поголемиот дел од жените сакаат да се шминкаат и имаат разновидна козметика...

„Еве како научив да заспивам за само 1 минута“: Ефикасен метод против несоница

Својата исповед за тоа како ја пронашла оваа прекрасна метода, Али Гонзалес ја раскажа вака: „Сè започна недела дена пред венчавката на мојот најдобар пријател...“

Нема да поверувате: Исушете го лакот за нокти за помалку од 1 минута

Колку пати ви се случило да ги лакирате ноктите и потоа во наредните неколку часа да не можете да сработите ништо?

Со техниката 5-3-2 мислите ќе ви бидат позитивни, а животот поубав и посреќен

Оваа едноставна техника е толку многу ефикасна што научниците ја патентирале. За само 10 денови можете да го промените текот на вашите мисли од негативни во позитивни.

Неверојатни уметнички дела кои на прв поглед не знаете што се

Јуџин Лушпин е еден од најпрославените руски уметници во светот. Тој создава неверојатни слики кои навидум наликуваат на големи фотографии во боја.