техника | Кафе пауза - Part 3

Ослободете се од стресот: Трик од 5 секунди кој делува како таблета за смирување

Стресот е дел од нашето секојдневие и никогаш не е лесно да се ослободиме од него.

Неверојатно лесна техника која ќе ви помогне при донесувањето тешки одлуки

Сè што треба да направите е искрено да одговорите на 4 прашања.

Крал под нејзина контрола

И покрај тоа што во минатото жените немале никакви права и нивниот глас се сметал за безначаен, сепак нивната лукава и пресметлива природа наоѓала начин да го наметне своето влијание барем врз постапките на нивниот маж.

Руски психолог открива изненадувачки, но ефикасен метод за ослободување од стравовите

Станува збор за постапка од 3 фази, која доколку ја издржите до крај, вашите фобии и стравови ќе исчезнат за само неколку минути.

За совршени локни без многу труд: Нова техника за виткање на косата со преса

Оживејте ја и дајте ѝ волумен на досадната и права коса со новата „S“ техника за виткање!

Одлична техника за справување со стрес: Притиснете ја оваа точка на стапалото и држете 2 минути

Станува збор за традиционална кинеска акупунктура која се користи повеќе од 2.000 години во источните земји како лек за многу состојби.

6 целосно неконвенционални начини за борба против анксиозноста

За среќа, постојат многу начини за третирање на анксиозноста, а тука ќе најдете 6 малку понеконвенционални, кои подеднакво добро ќе ви помогнат како и оние вообичаените.

Трик за помнење имиња: Зајакнете ја меморијата за само 5 секунди

Благодарение на оваа лесна техника за помнење, имињата ќе можат засекогаш да останат врежани во вашата меморија.

Контурирање на косата: Тренд за оваа сезона кој потполно ќе ве освои

Неодамна бјути експертите измислиja техника за контурирање на косата.

Античка техника за дишење која ќе ви помогне брзо да ја намалите вашата анксиозност

Анксиозноста е една од најчестите психолошки нарушувања на модерниот живот.

Намалете го високиот крвен притисок за само 5 минути со помош на овие 2 едноставни чекори

Сè што треба да направите е нежно да ги масирате следниве 2 точки на вашето тело...