тетоважа | Кафе пауза - Part 2

16 емоционални фази низ кои поминувате пред да ја направите вашата прва тетоважа

Правењето на првата тетоважа е вистинско мешање на емоциите: страв, возбуда, стрес, нетрпеливост...

Исповеди: 9 ужасни грешки што ги направиле тату артисти

Цртањето тетоважа е голема одговорност затоа што она што ќе го нацртате во тој момент останува на кожата засекогаш. Затоа овие грешки кои се објавени на Редит добиваат на тежина.

Внимателно изберете каде да ставите тетоважа според оваа мапа на болката

Оваа мапа на болката ги означува сите места на телото на кои најмногу боли кога иглата се пробива низ кожата.
Датум: 05 мар 2015
, Автор:

Идеи за тетоважа за оние кои сакаат да читаат

Можно е да ја искажувате својата љубов кон книгите и читањето истовремено изгледајќи непослушно. Овие тетоважи го докажуваат тоа.

Оваа жена се тетовирала цели 7 часа, но со добра причина!

Моли Ортвајн е 47-годишна жена која го победила ракот на дојките. Како и кај многу други пациенти, операцијата ѝ оставила лузни кои секојдневно ја потсетувале на болното искуство.
Датум: 20 авг 2014
, Автор:

Книга: „Девојката со тетоважа на змеј“ – Стиг Ларсон

Мистерии, интриги, драма, мрачни семејни тајни, корупција и криминал... Сплет кој ќе ве заинтригира како ништо до сега...
Датум: 22 јан 2014
, Автор:

Како една луда бабичка го прославила 103-от роденден?

Ивилин Котман наполнила 103 години оваа година и решила да го прослави нејзиниот роденден на еден интересен начин: да појде на коцкање во казино, да се нагости во бифе кое ја нуди услугата „изеди колку што можеш“ и да си стави тетоважа!

10 забавни финти кои ќе ви го олеснат животот во разни ситуации

Зарем не сакаме сите да си го направиме животот полесен?
Датум: 22 ное 2013
, Автор:

Чудни работи инспирирани од Гангнам стилот

Светската зараза со Гангнам стилот, очигледно нема намера да заврши, туку напротив, почнува да зазема нови размери. :)

Девојката со тетоважа на змеј (The girl with a dragon tattoo)

Филм за семејните тајни и интриги и за добрата истражувачка работа...

30 работи кои се забранети во Иран

Сте се запрашале ли некогаш што им е забрането да прават на жителите на Иран?
12